d

klrwp@klrwp.pl | 22 831 35 86
Kontakt KLRwP

Strona główna / Aktualności / Bieżące / BĄDŹMY SOLIDARNI - syn ...

BĄDŹMY SOLIDARNI - syn lekarza rodzinnego z Koronowa potrzebuje pomocy

2022-10-02
opublikowany w kategorii Bieżące

Jestem lekarzem rodzinnym z Koronowa członkiem Bydgoskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.

Mój syn Krystian Moskal ma rozpoznany stan przedcukrzycowy, początki cukrzycy typu 1 - jego organizm wytwarza przeciwciała przeciwko insulinie i wysepkom trzustkowym - niszczy je - co nieuchronnie doprowadzi do rozwoju cukrzycy typu 1. Sam choruje na cukrzycę już od 31 lat, zachorowałem w 14 roku życia, wiele razy będąc nastolatkiem miałem ciężkie hipoglikemie, które mogły się skończyć utratą przytomności i moją śmiercią.  W okresie ostatnich kilkunastu lat dokonał się duży postęp w medycynie. Dzisiaj można już leczyć stan przedcukrzycowy i opóźnić wystąpienie cukrzycy.

Istnieje terapia komórkowa - TREG, którą oferuje Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Katedra i Klinika Diabetologii Dziecięcej. Koszt 2 dawek autoszczepionki wytwarzanej z krwi pacjenta to 330 000 zł. Sam nie dysponuje takimi środkami, ponadto jesteśmy ograniczeni czasem, w tej chwili syn jeszcze nie ma całkowicie zniszczonej trzustki - otrzymuje na dobę tylko 10 jednostek insuliny Tresiba i kwalifikuje się na to leczenie - za kilka tygodni może być już za późno. Chciałbym żeby mój syn miał szansę na dobrą przyszłość, perspektywę na długie, normalne życie. Jednak barierą są pieniądze.

Chciałem poprosić KLRwP o pomoc w zbiórce środków na leczenie mojego syna Krystiana - poprzez promowanie - nagłośnienie tej zbiórki w środowisku lekarzy rodzinnych.

Z wyrazami najwyższego szacunku: 

Lekarz rodzinny Sebastian Moskal kom. 886223551

siepomaga.pl/krystian-moskal

 

Brak komentarzy.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz.